Hallásfigyelem fejlesztése

A gyakorlat célja a beszédhangok azonosításának, megkülönböztetésének fejlesztése. A beszédhangok és azok helyének beazonosítása szavakban, lényeges képesség a hangok és betük összekapcsolódásához, az írásjelek könnyű elsajátiásához és az írás-olvasás kialakításához. Ennek mintagyakorlata a következő feltöltött feladat.

Részletek

A problémamegoldó gondolkodás fejlesztése padlórobottal

Módszertani füzetünk célja, hogy bemutassuk a robotasszisztált terápia lehetőségeit, előnyeit és sokszínű alkalmazási formáit a problémamegoldó gondolkodás fejlesztése során. Ugyanakkor szeretnénk felkelteni más szakemberek érdeklődését is e módszer iránt, és teret adni ötleteik megvalósítására vagy szerzett tapasztalataik megosztására.
Gyakorlatainkon keresztül azt szeretnénk szemléltetni, hogy hogyan és mennyire változatosan kamatoztathatjuk ennek az eszköznek a tulajdonságait, az általa biztosított motivációt és figyelmet a gyermekek fejlesztése érdekében. A padlórobotos foglalkozások alkalmával a készségek és képességek fejlődése több oldalról is kap támogatást: fejlődik az auditív és vizuális emlékezete, a térben és időben való tájékozódása, a szem-kéz koordinációja, a összpontosítása, a gondolkodása, a viselkedése és a társas készségei.

Részletek

A kommunikációs képességek fejlesztése padlórobottal – szókincsfejlesztés

Módszertani füzetünk célja, hogy bemutassuk a robotasszisztált terápia lehetőségeit, előnyeit és sokszínű alkalmazási formáit a beszédfejlődés segítésében, a gyerekek passzív és aktív szókincsének fejlesztésében. Ugyanakkor szeretnénk felkelteni más szakemberek érdeklődését is e módszer iránt, és teret adni ötleteik megvalósítására vagy szerzett tapasztalataik megosztására.
Bár e módszertanban bemutatott és leírt gyakorlatok a szókincsfejlődés és a szókincs fejlesztésének elméleti és gyakorlati szakaszait követik, a hangsúlyt a padlórobotok használatára fektettük.

Részletek